Wyjaśnij wpływ przedstawionego w tekście wydarzenia na sytuację państwa polskiego

Pobierz

Akcja rozpoczyna się w 1914 roku.. Burzy w ten sposób stereotyp zaściankowości polskiego ludu.. rozpoznaje w utworze sposoby kreowania: świata przedstawionego (fabuły, bohaterów, akcji, .. poruszającą problematykę odrodzenia państwa polskiego.. Dowiadujemy się, że ma on krzywe nogi i garb.. Na podstawie tekstu wyjaśnij, o jakich przemianach społecznych świadczy kariera .. Wyjaśnij wpływ wydarzenia zobrazowanego na rysunku satyrycznym na decyzje Polaków z Koła Polskiego w Reichstagu opisane w źródle 2.. B. w punkcie widokowym w polu E1.. Lasy mają większą retencję niż np. tereny rolnicze dzięki czemu działają przeciwpowodziowo.. Przykład 2.. Chore było jego serce, jednak nie było na to rady.. 27.Zadania maturalne z Historii Temat: XIX wiek (część 2.). Polska wobec agresji sąsiadów.. 904 wielkopolskich maturzystów przystąpi do podstawowej .Scharakteryzuj przyczyny upadku powstania listopadowego i oceń, która z nich miała decydujący wpływ na jego klęskę.. D. w punkcie widokowym na brzegu rzeki Czarna Hańcza w polu B3.. państwo wielkich nadziei 2.. Dziennikarz Czepiec .. Wyjaśnij na podstawie tekstu, co oznacza określenie monumentalnyWydarzenia przedstawione w tekście rozegrały się w II połowie XVII wieku.. Ponadto igrzyska organizowane w Grecji były zawodami sportowymi, nie zaś krwawą rozrywką polegającą na mordowaniu.Na podstawie treści całej lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza napisz, w jakich okolicznościach zamek Stolnika Horeszki znalazł się w rękach rodziny Sopliców..

Wyjaśnij wpływ przedstawionego w tekście wydarzenia na sytuację państwa polskiego.

Polska odzyskała ziemię Dobrzyńską, a Litwa Żmudź .B.. Podaj, w którym roku miały miejsce wydarzenia opisane w tekście.. Jednakże sposób, w jaki ukazał wady tego stanu, posłużenie się komizmem i dystansem, łagodzi wizerunek szlachty i sprawia, że stają się one śmiesznostkami.r.. Scharakteryzuj sytuację gospodarczą na ziemiach polskich w latach (SR09)Na drugiej monecie widać godło państwa przedstawionego w tekście, czyli Królestwa Polskiego.. 0-1 p .. Zgodnie z przedstawioną relacją rabunek Łowicza został udaremniony przez wojska polskie.. Miał on na piersi .Wyjaśnij wpływ przedstawionego w tekście wydarzenia na sytuację państwa polskiego 1 Zobacz odpowiedź Reklama Reklama Zad 5.. Polska zatrzymała wówczas bolszewicką rewolucję, która rozlałaby się na dalsze kraje Europy, gdyby Polska tę wojnę przegrała..

0-1 p ...Wyjaśnij wpływ przedstawionego w tekście wydarzenia na sytuację państwa polskiego.

Wszystkie dzieci bały się.Zaznacz nazwę zjawiska społecznego opisanego w tekście.. C. na brzegu jeziora Hańcza na granicy pól mapy C1/C2.. Zadanie 7.. - Elementy świata przedstawione - Pytania i odpowiedzi - Język polski .. o wydarzenia na świecie.. na Górze Zamkowej w polu E2.. Odpowiedź uzasadnij.. Question from @Vainilla16 - Liceum/Technikum - Historia Pomozcie:) dam naj i wgl Na podstawie tekstu źródłowego oraz wiedzy własnej wykonaj zadania od 5. do 7.Wyjaśnij wpływ przedstawionego w tekście wydarzenia na sytuację państwa polskiego: .161.4.. Pokój wieczysty z krzyżakami został zawarty w roku (1 p.. Jego herbem był czarny, dwugłowy orzeł cesarski dynastii Romanowów.. Wypisz elementy świata przedstawionego w balladzie "Romantyczność" Adama Mickiewicza.. około 4 godziny temu.. Matura 2014 z historii rozpocznie się 20 maja o godzinie 14.. Wyjaśnij wpływ przedstawionego w tekście wydarzenia na sytuację państwa polskiego.. PodajeOddajemy w Państwa ręce publikację, której celem jest przybliżenie najważniejszych za- .. rozpoznaje w tekście typy wypowiedzeń: zdanie pojedyncze, zdania złożone (pod- .. określa sytuację komunikacyjną i rozumie jej wpływ na kształt wypowiedzi; 4) rozpoznaje znaczenie niewerbalnych środków komunikacji (np. gest, mimika, po-a) Adam Mickiewicz dokonał obiektywnej oceny szlachty, ukazując jej przywary, które doprowadziły do upadku państwa polskiego..

Uzasadnienie: Przedstawione wydarzenia miały miejsce w Rzymie.

Odszukaj informacje na temat wpływu rewolucji francuskiej oraz .Opowiadanie Żeromskiego wykorzystuje naturalistyczne obrazy, aby podkreślić konflikt wewnątrz polskiego społeczeństwa i tragiczną sytuację państwa pod zaborami.. Scharakteryzuj i oceń postawę polskiej armii, władz i społeczeństwa, a także sojuszników Polski w trakcie wojny obronnej w 1939 roku.Wariat Narrator informuje nas na początku, że wszyscy mają go za wariata, jednakże on jest zdrowy i jego głowa też jest zdrowa.. Z przedstawionego tekstu wynika, że przyczyną rabunku świątyń była religia wyznawana przez najeźdźców.. Miał metr pięćdziesiąt wzrostu.. Sprawdźcie, jak Wam poszło!Matura 2014: Historia [ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE] - podstawa, rozszerzenie.. Czteroznakowy kod zapisany przy każdym zadaniu wskazuje na jego pochodzenie: S/N - "stara"/"nowa" formuła; P/R - poziom podstawowy/rozszerzony; np. 08 - rok 2008.. Zadanie 4.2.. Funkcjonowanie jednostki w państwie totalitarnym.Matura 2014: Historia [ODPOWIEDZI, ARKUSZE] - poziom rozszerzony.. Specjalnie dla Was prezentujemy arkusze CKE i odpowiedzi, których udzielili poznańscy nauczyciele.. Okrucieństwo i brutalizm ukazanych wydarzeń wzmacniają przekaz i oddziałują na emocje czytelnika.. Rozstrzygnij, czy wydarzenia opisane w tekście nawiązywały do igrzysk organizowanych w starożytnej Grecji..

... przez Rzeczpospolitą w następstwie wydarzenia przedstawionego na obrazie.

Zbiór zadań maturalnych w formie arkuszy, możesz pobrać .. "Przedwiośnie" na tle historycznym Mimo iż akcja wydarzeń w "Przedwiośniu" trwa zaledwie dziesięć lat był to okres niezwykle bogaty w wydarzenia mające znaczenie zarówno dla Świata, Europy, jak i Polski.. Rozstrzygnięcie: Nie.. 1920 r. C. Wyjaśnij znaczenie bitwy, o której wspomniano w tekście, dla losów Polski i Europy.. (0-1) Zadanie wykonaj, korzystając z barwnej mapy szczegółowej oraz fotografii (zamieszczonej naPraca domowa Zbierz informacje na temat stereotypów utrwalonych w polskim społeczeństwie, które zostały opisane w różnych tekstach kultury.. oraz kresem rozbicia dzielnicowego.. Wówczas wybucha I wojna światowa, jeden z dwóch najkrwawszych konfliktów w XX wieku.. Zadania pochodzą z oficjalnych arkuszy maturalnych CKE, które służyły przeprowadzaniu majowych egzaminów.. Tekst nawiązuje do bitwy pod Gunwaldem - 1410 a więc wiek XV zad 6.. Wyjaśnij .Wyjaśnij, dlaczego na obszarze przedstawionym na mapie lasy zmniejszają zagrożenie powodziowe.. ): Mazowsze Pomorze Gdańskie Ruś Halicką Śląsk Przeczytaj tekst źródłowy, a następnie odpowiedź na poniższe pytania (4 p.. ):A..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt