Sprawdzian z treści lektury latarnik

Pobierz

Przerwij test.. Zna ktoś może pytania na sprawdzian z treści lektury "latarnik" Proszę o pomoc .. jutro mam sprawdzian i nie wiem za bardzo co może być .. Została uznana za jedną z najlepszych nowel polskich autorów.Z literatury (łatwe) popularność: 989 dodał: Monyk: Ten obcy popularność: 2430 dodał: patryk122: Szatan z siódmej klasy popularność: 1349 dodał: 10ola11: W pustyni i w puszczy popularność: 390 dodał: aneta199Test z lektury szkolnej Janko Muzykant - test znajomości lektury.. Pytania zawarte w teście.Test z lektury "Zemsta" (Aleksander Fredro).. HENRYK SIENKIEWICZ "LATARNIK" Gr.. Z drugie stronybalkonu widziałSkawiński, akna dłoni, Aspinwalli ego ruchliwyport,awnimlasmasztów,łodzieiłódki;niecozaśdale białedomyiwieżycz-ki miasta.. Główny bohater był emigrantem politycznym.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Test z lektury "Latarnik" .. zwaliłam na 5 pytaniu.. Prawda czy fałsz?. Rozwiąż test.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Latarnik jest niemal więźniem.. Wymie ń przynajmniej trzy zawody, które wykonywał w trakcie tułaczki po świecie.. Sprawdź, czy dobrze znasz tę przewrotną komedię!. Jak nazywa się główny bohater utworu.. Pytanie 1 /16.. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne..

W jakim kraju znalazł posad ę latarnika?

Latarnia w Zatoce Moskitów, pełnej mielizn i gęstych mgieł, stanowiła jedyne wskazanie bezpiecznej drogi dla statków płynących z Nowego Jorku do Panamy oraz dla ruchu .Plik Latarnik test treści.doc na koncie użytkownika Domcia53 • folder Ściągi • Data dodania: 17 mar 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Pytania do lektury : ,, Latarnik '' 1. w jaki sposób zginał latarnik ?. Krótki test sprawdzający znajomość lektury Henryka Sienkiewicza - Jano Muzykant.. Po stracie posady latarnika udał się do Paryża.. Rozstrzygnij, które z poniższych twierdzeń jest prawdą, a które fałszem (Wpisz przy każdym z twierdzeń: P-prawda, F-fałsz) - Autorem "Latarnika" jest H. Sienkiewicz.Streszczenie szczegółowe 1.. Darmowe, opracowane, pełne teksty lektur, e-booki, audiobooki i pliki DAISY na wolnej licencji.Sprawdź swoją wiedzę z lektury pt. natixx36 31 grudnia 2017 Super lektura.. Notatki z lektury Latarnik oraz opracowanie zawierają między innymi: - Plan wydarzeń, przebieg akcji- Dzieje Skawińskiego Latarnik- Bohaterowie- Cechy noweli Latarnik- Wątki, motywy Latarnik Ale kanclisćie dał kase na piecyk.Test sprawdzający dla szkół gimnazjalnych z lektury H. Sienkiewicza "Latarnik", dzięki któremu kompleksowo przygotujesz się do sprawdzianu lub ustnej odpowiedzi z języka polskiego..

- Dzień Nauczyciela.Sprawdzian z treści lektury "Latarnik' 1.

Z wysokości latarni domki były podobne do gniazd mew, łodzie do żuków, a ludzie poruszali się ak małe punkcikina białym, kamiennymbulwarku.. Łódź z Aspinwall przywozi mu raz na dzień zapasy żywności i świeżą wodę, po czym przywożący oddalają się natychmiast, na całej zaś wysepce, mającej morgę rozległości, nie ma nikogo.Latarnik oraz Wspomnienia z Maripozy to dwie nowele autorstwa Henryka Sienkiewicza, oparte na przetworzonych artystycznie faktach historycznych.. 6.ile razy w tygodniu przybywała łódź z Aspinwall ?. Rozwiąż test!2.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Henryk Sienkiewicz, Latarnik.. Bo jego róża była chora i szukał pomocy.Wybierz test z rozdziału Latarnik lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa II Gimnazjum.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.Lektury Latarnik / Latarnik.. Z rana lekkiLatarnik - pytania na sprawdzian ?. W rodzinnym kraju zostawił żonę i syna.. Inne tryby testu.. 2 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz .. #henryk #henryksienkiewicz #kartkowka #ksiazka #latarnia #latarnik #lektury #pytania #sienkiewicz #sprawdzian #szkola #test #wiedza ..

Zawiera nieodpowiednie treści?

5.czy wyspa na której przebywał latarnik była piaszczysta ?. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćNARZ ĘDZIA SPRAWDZAJ ĄCE - ANEKS DO PLANU WYNIKOWEGO Test ze znajomo ści tre ści lektury "Latarnik" - badanie umiej ętno ści czytania ze zrozumieniem 1.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. (przed Skawińskim ) 2.ile czasu potrzebowano na znalezienie nowego latarnika ?. Tułał się po świecie około czterdziestu lat.. 3 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne quizy .. TEST Z LEKTURY: "Opowieści z Narnii.. Sprawdź swoją wiedzę.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Na plan pierwszy w obu utworach wysuwa się tęsknota bohaterów za utraconą ojczyzną.. O jaką pracę stara się bohater.Sprawdzian z lektury ,,Latarnik" .. Wyślij zgłoszenie xmartaxv.. Ponieważ chciał znaleźć sobie towarzystwo.. Test z lektury szkolnej Latarnik - test znajomości lektury.. Gdzie toczy się akcja utworu?. Latarnikiem.. Zarejestruj się!Test wiedzy z lektury Latarnik (Henryk Sienkiewicz).. Opis testu.. 3.Jaką funkcje pełniła latarnia ?. Rozwiąż test!Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne..

II"Latarnik" - Sprawdzian z lektury 1.

by ewelinasylla .jedynie z: Pijakiem.. Nowela Sienkiewicza po raz pierwszy opublikowana została w "Niwie" w 1881r.. Co się wydarzyło, kiedy Skawiński zapomniał zapalić latarnię?. /0 - 1/Wydanie Latarnika kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Pewnego razu zaginął latarnik z Aspinwall, niedaleko Panamy.. Z wyjątkiem niedzieli nie może on wcale opuszczać swej skalistej wysepki.. Opis testu.. Zapisuj ulubione.. Jakiego jest pochodzenia.. Dodawaj wpisy.. Test składa się z 12 pytań.. Kto jest głównym bohaterem "Latarnika"?. w Aspinwall, niedaleko Panamy na północnym cyplu King Island niedaleko Tasmanii w Porto Antico w Genui u wybrzeży Irlandii.. Dlaczego Mały Książę wyruszył w podróż?. Naczelną postacią Latarnika jest sędziwy mężczyzna o nazwisku Skawiński.Streszczenie lektury "Latarnik".. Rozwiąż test.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Co wiesz o losach latarnika Skawińskiego?. Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. "Latarnik".. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę historię o samotności i tęsknocie do ojczystego kraju!. Latarnik - Lektury - Język polski dla Klasa II Gimnazjum - Klasowka.onet.pl Do poprawnego działania strony konieczne jest włączenie obsługi Javascript.szlakpiany.. Wyszukanie nowego latarnika było obowiązkiem konsula Stanów Zjednoczonych rezydującego w Panamie, Izaaka Falconbridge'a.. Wyślij zgłoszenie.. Lew, czaro.. Obserwuj autorów.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.Notatki i opracowanie z lektury Latarnik kl. 7 i 8 - Henryk Sienkiewicz.. Dlaczego Skawiński chce objąć stanowisko w latarni?. Jakie dzikie zwierzę Papkin miał ujarzmić na życzenie Klary?. Kto jest głównym bohaterem "Latarnika"?. Jakim charakterystycznym powiedzonkiem posługiwał się Cześnik?. Której osoby Mały Książę nie spotkał odwiedzając inne planety?. 4. w którym dniu tugodnia latarnik mógł opuszczać latarnię ?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt