Kartkówka z historii klasa 7 powstanie styczniowe

Pobierz

I. Zaznacz odpowiedzi prawdziwe: 1.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Powstanie styczniowe - daty i bitwy; Powstanie styczniowe - daty i bitwy, test z historii Ten test obejmuje wydarzenia z powstania styczniowego na poziomie ogólnym.Rozdział IV.. Powstanie Styczniowe.. Organizacje niepodległościowe Labirynt.. Zdradzę tylko, że w każdej krzyżówce jest takie samo hasło główne, lecz hasła poboczne są już inne.1.. Represje po powstaniu styczniowym - notatka ; 4.. Z tej okazji prezentuję 3 krzyżówki dotyczące powstania styczniowego z hasłem - ?. Test Powstanie styczniowe, podrozdział podręcznika Bliżej Historii dla Klasa III.. Nowe ruchy polityczne na .Powstanie listopadowe i styczniowe miały miejsce w : 2010-01-06 21:12:22; Czy do olimpiady z historii klasa 6 szkoła podstawowa uczyć się raczej opowiadać powstania ( listopadowe, krakowskie , styczniowe) czy umieć odpowiadać na pytania raczej ?. Francuski mąż stanu, jeden z głównych twórców ponapoleońskiego ładu w Europie.. Bohaterowie i kunktatorzy powstania listopadowego Połącz w pary.. Pobieraj sprawdziany z historii do wydrukowania.Test sprawdzający wiadomości i umiejętności z historii Świat i ziemie polskie w latach 1815 - 1864 Imi ę i nazwisko klasaPowstanie styczniowe wywarło wielki wpływ na kształtowanie się świadomości narodowej mas ludowych oraz postaw i programów politycznych przed 1918 r. prof. Jerzy Zdrada ..

Notatki z historii dla szkoły podstawowej.

kartkówka-powstanie-styczniowe.Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. "Powstanie styczniowe" - karta pracy do scenariusza lekcji, plik: -powstanie-styczniowe-karta-pracy-do-scenariusza-lekcji.doc (application/msword) Wczoraj i dziśPOWSTANIE STYCZNIOWE 22 sty 1863 - 11 kwi 1864 Przyczyny : * porażka Rosji w wojnie krymskiej (wojna Rosji z koalicją Turcji, Anglii, Francji i Sardynii) * branka * sukcesy Włochów (przy pomocy Francji pokonali Austrię i zjednoczyli większą część swojego kraju) * zaostrzenie represji ; aresztowania polskich patriotów Przyczyny klęski powstania: * przewaga militarna Rosji * tylko .Walka z komunizmem Solidarnosc i stan wojenny KARTKOWKA - koniec KARTKOWKA - polowa marca 7.Daty z historii od 476r.. Ten blog będzie nadal aktywny lecz nie będzie nowych wpisów,dlatego proszę zapisać sobie w ulubionych nowy adres.. Ziemie polskie po Wio nie Ludów ; 1.Ziemie polskie przed powstaniem styczniowym - notatka ; 2.. Sytuacja Polaków w zaborze rosyjskim po upadku powstania styczniowego 4.. Seriale Emocje Internet Losowanie disney Dom Bajki Anime Lektury Przyroda Psychologia..

Powstanie styczniowe.

Ziemie polskie po Wiośnie Ludów.. Miejsce obrad kongresu.. W szkolnictwie od 1866 rosyjski obowiązkowy na geografii i historii, od 1872 polski jako język nadobowiązkowy, od 1885 tylko na języku polskim i religii 12.Królestwo Polskie - utworzono je z 80% powierzchni Księstwa Warszawskiego (128 tys. km2, 3 mln ludności) - 27 listopada 1815 car Aleksander I nadaje Królestwu konstytucję ( monarchia konstytucyjna): unia personalna z Rosją, autonomia dla Polaków, odrębność terytorialna, polskie wojsko, polski parlament, sądy, urzędy, j. polski, na czele Król.. Szkoła podstawowa klasy 4-8.. Lekcja powtórzeniowa ; Dział IV.. Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. 7.Wybierz klasę: Wszystkie Trzylatki Czterolatki Pięciolatki Sześciolatki Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Klasa 7 Klasa 8 Wszystkie Wybierz część:Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. - a niech to będzie zagadka.. Wybuch powstania a. ogłoszenie przez Aleksandra Wielopolskiego branki (poboru) do wojska - chciał w ten sposób rozbić organizację czerwonych i przerwać przygotowania do powstania .. Powojenny podział świata; Mini projekt - historia w pudełku - II wojna światowa ..

Wybuch i przebieg powstania styczniowego 4.

W zaborze pruskim i austriackim - notatka ; 5.. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.Powstanie Styczniowe.. Rozwój gospodarczy ziem polskich - notatka ; 6.. Wybuch i przebieg powstania styczniowegoHistoria, sprawdzian, powstanie styczniowe.. Pol.E-podręcznik Historia.. Rozwój gospodarczy ziem polskich w drugiej połowie XIX w.. Sprawdzian 1.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Wybuch i przebieg powstania styczniowego 1.. Represje po powstaniu styczniowym Ruletka.. Społeczność .Liczba wyników dla zapytania 'klasa 7 historia': 10000+ I wojna światowa Wykres z etykietami.. 2012-12-25 20:25:31; powstanie listopadowe i styczniowe miały miejsce w którym wieku?. Pierwsza połowa XIX wieku .Powstanie styczniowe wybuchło 22 stycznia 1863 roku i trwało najdłużej z polskich powstań, do jesieni 1864(około 15 miesięcy, trudno bowiem wyznaczyć arbitralnie datę zakończenia walk).Walki w tym okresie toczyły się w Królestwie Polskim, na Litwie, Białorusi i części Ukrainy.Represje w królestwie Polskim po powstaniu styczniowym.. poleca 78 % .. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.Pomoce naukowe - sprawdziany przygotowane w oparciu o książkę Wczoraj i dziś dla klas: 4, 5, 6, 7, 8..

Królestwo Polskie przed wybuchem powstania styczniowego 4.

Do wybuchu powstania doprowadzili: a/ biali b/ czerwoni c/ biali i czerwoni d/ Aleksander Wielopolski 2.Powstanie listopadowe 2; Powstanie listopadowe 2, test z historii Trochę pytań odnośnie tego zrywu narodowowyzwoleńczego, zakończonego klęską.Wszedłem z 7-mą klasą w okres po I wojnie światowej.. Autor: Anita Plumińska-Mieloch: .. Kartkówka 6.. Oto link do tej strony historia.notatkizlekcji.pl .. 2010 .TEST Kongres wiedeński.. Proszę o rozwiązanie sprawdzianu z historii z powstania styczniowego.. Szkoła podstawowa klasy 4-8.. Ocenianie Sprawdziany.. Ksiazka nauczyciela - zawiera wszystkie sprawdziany, kartkowki, testy wraz z odpowiedziami do klas 4,5,6. nowelizacja konstytucjiOGŁOSZENIE W związku z tym, że chciałbym wzbogacić naszą stronę o różnego rodzaju ćwiczenia,materiał zamieszczony na tym blogu będę przenosił na stronę historia.notatkizlekcji.pl .. Autonomia Galicji 4.. Szukaj.. Wczoraj i dziś, wyd.. Filmy Życie Inteligencja Telewizja Jedzenie Konie Motoryzacja Gry Historia Słodkie K-pop.. Sytuacja Polaków w zaborze pruskim w drugiej połowie XIX w. wg Bprzech.Ćwiczenia z mapą.. 4.Klasa 5; Klasa 6; Klasa 7; Klasa 8; WOS; GW; Kontakt; Home; Sprawdziany; Kartkówka z powstania listopadowego i styczniowego; Najnowsze wpisy.. Klasa 7, temat: Partie polityczne na ziemiach polskich w XIX w. E-ćwiczenia - zestaw do tematu dostępny pod linkiem Zobacz materiały dodatkowe na końcu lekcji; Scenariusz lekcji Partie polityczne na ziemiach polskich w XIX w. Multibook Historia.. Uzupełnij tabelę 1..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt